El Dokuma Halılar

El dokuma yün halı ve kilimlerde yapılan buharla temizleme yada kuru temizleme gibi işlemler yapmayın. Buharla yapılan temizlik yündeki yağları eritmektedir ve  canlı görünen yünü cansız hale getirmektedir. Buharla temizlenen el dokuma yün halıların daha temiz görünmesi sizi aldatabilir.

Çünkü verdiği hasar değiştirilemez ve telafi edilemez. Hasar kendisini birkaç temizleme sonrasında göstermektedir ama o zaman da çok geç olacaktır. Kuru temizleme işleminden el dokuma yün halı daki elyafta kalan kimyasal kalıntılar iyi bir el dokuma yün halının ömrünün de kısalmasına neden olabilmektedir.

Antika ve el dokuma yün halı yıkama çok krıtik bir konudur. Çoğu halı yıkama  fabikası ve ya halı yıkama bilgi portalları ıslak antika halı yıkamayı tavsiye etmemektedir. Bir noktada haklı olabilirler, ancak biz ikia halı yıkama tesisleri olarak antika ve el dokuma halı yıkama tecrübemize güveniyoruz, halı yıkama portföyümüzde bu güne kadar antika ve el dokuma halı yıkama olarak yüzlerce eski el dokuma halılar yıkadık, antika ve el dokuma halı yıkama konusunda son derece başarılı olduk. Antika halı yıkama tekniği tecrübe isteyen farklı bir yıkama hizmetidir. Antika ve el dokuma halı yıkama konusu ve tecrübesi firmamızın sırrıdır.

 

Antika ve el dokuma halı yıkama hizmeti için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

ikia halı yıkama tesisleri 0216 324 18 18

 

 

Recommended Posts