Makine Halılarında Leke Çıkarma

Tam otomatik halı yıkama makinalarında yıkadığımız halılarınız halı daha makinanın üzerind yıkama aşamasına girmeden leke kontrolü yapılır ve hemen orada bir kısım ilaçlar uygulanarak lekelerden arındırma çalışmaları başlamış olur. Halı yıkama işleminden ve durulamadan çıktıktan sonra daha sıkma işlemine geçmeden tekrar kontrol edilir ve lekeler tamamen çıkartılır.

Bazen tam otamatik halı yıkama makinalarının dahi çıkartamadığı lekeler vardır. Örneğin: Kan, mürekkep, pas, çay, kahve, şarap vb gibi lekeleri çıkartmak için biz ikia halı yıkama  olarak halının özüne zarar vermeyecek bitkisel özlü leke çıkartıcılar kullanmaktayız. Bu uygulama kesinlikle halı temizliği ve halı yıkama konusunda profesyonel ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Halılar yüzeyi; hav dibi ve tabanı olmak üzere üç boyuttan oluşmaktadır. İlk temizleme anında halı yüzeyi temizlenmiş görünsede, söz konusu olan lekeler kuruduğunda yeniden görünür hale gelecektir. Çünkü halı kurumaya başladığında, dipten hav kısmına doğru kuruduğu için, hav dibine yerleşmiş olan leke yüzeyde yeniden belirecektir.

Halılar kuruduktan sonra, yıkama aşamasında çıkmış gibi görünen ve kuruduktan sonra ortaya çıkan lekelere son kontrol sırasında müdahale yapılır. Bu müdahale sırasında lokal olarak ıslanmış kısım vakum makinalarıyla alındıktan sonra siz değerli müşterilerimize servis edilir. Leke çıkarma işlemi sırasında eğer halınızın özüne zarar verme gibi bir riskle karşı karşıya kalınacak olursa leke çıkarma işlemine son verilir.

Halınıza daha fazla müdahale ederek ürününüzün zarar görmesine izin verilmez. Halıda leke çıkartma işleminde kullandığımız tüm ürünler insan sağlığına zarar vermeyen, halının doğal renklerini ve dokusunu bozmayan, içeriğinde kimyasal maddeler bulunmayan leke çıkartıcı ilaçlardır. İçeriğinde kimyasallar bulunan klor ve deterjan gibi aktif maddeler, hem biz yetişkinlerin hem de henüz yürümeye başlamamış olan minik yavrularımızın sağlığına büyük ölçüde zarar vermektedir. Her halı iplik yapısı, dokuma tekniği, kullanılan boya cinsi göz önünde bulundurularak gerekli yıkama tekniği ile leke çıkartma işlemi yapılmaktadır. Özellikle el dokuma halılarında uygulanan leke çıkartma çalışması çok dikkat edilmesi gereken bir işlemdir

 

ikia halı yıkama tesisleri 0216 324 18 18

Recommended Posts